هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس 2 به سفر دور دنیای خود پایان داد. مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : سه شنبه, 05 مرداد 1395 08:38. هواپیمای خورشیدی 'سولار ایمپالس 2 ' که بدون قطره ای سوخت، در مارس 2015 سفر به دور دنیا را از ابوظبی آغاز کرده بود، روز سه شنبه با فرود در پایتخت امارات عربی متحده به سفر خود پایان داد. به گزراش ایرنا, به نوشته روزنامه 'گالف نیوز'، این هواپیمای خورشیدی که انرژی خود را در این سفر 30 هزار کیلومتری از نور خورشید تامین می کرد، با این سفر به اولین هواپیمایی تبد ...

هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس 2 به سفر دور دنیای خود پایان داد

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : سه شنبه, 05 مرداد 1395 08:38


اخبارعلمی,خبرهای علمی,هواپیمای خورشیدی

هواپیمای خورشیدی 'سولار ایمپالس 2 ' که بدون ق��ره ای سوخت، در مارس 2015 سفر به دور دنیا را از ابوظبی آغاز کرده بود، روز سه شنبه با فرود در پایتخت امارات عربی متحده به سفر خود پایان داد.

به گزراش ایرنا, به نوشته روزنامه 'گالف نیوز'، این هواپیمای خورشیدی که انرژی خود را در این سفر 30 هزار کیلومتری از نور خورشید تامین می کرد، با این سفر به اولین هواپیمایی تبدیل شد که بدون قطره ای سوخت، دور دنیا را پرواز کرد.


پرواز از قاهره به ابوظبی، هفدهمین و آخرین مرحله پرواز سولار ایمپالس 2 بود.


'آندره بروشبرگ' و 'برتراند پیکارد' خلبانان این هواپیما با هدف حمایت از فن آوری های انرژی پاک، دست به این کار زدند.


این هواپیما که بدون بنزین پرواز می کند، دارای چهار موتور است که با انرژی حاصل از بیش از 17 هزار باطری خورشیدی تعبیه شده در بال هایش پرواز می کند. انرژی این هواپیما در طول روز در باطری هایش ذخیره می شود و در پروازهای طولانی در شب مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه