مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : دوشنبه, 04 بهمن 1395 15:43. دانشمندان مولکولی ساخته اند که می تواند مقاومت در برابر آنتی بیوتیک را در ابر باکتری های مختلف از بین ببرد. به گزارش مهر به نقل از ایندپندنت، عفونت هایی که قبلا با آنتی بیوتیک ها درمان می شدند، اکنون در مقابل این دارو مقاوم شده اند. اما دانشمندان مولکولی ساخته اند که به آنزیم مقاوم ساز در این ابر باکتری حمله می کند. این مولکول مقاومت ابر باکتری در برابر آنتی بیوتیک را معکوس می کند و به این ترتیب فرد می تواند از داروهایی ...

مولکولی که مقاومت ابرباکتری را می شکند

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : دوشنبه, 04 بهمن 1395 15:43


اخبارعلمی,خبرهای علمی,مولکول

دانشمندان  مولکولی ساخته اند که می تواند مقاومت در برابر آنتی بیوتیک را در ابر باکتری های مختلف از بین ببرد.

 به گزارش مهر به نقل از ایندپندنت، عفونت هایی که قبلا با  آنتی بیوتیک ها درمان می شدند، اکنون در مقابل این دارو مقاوم شده اند. اما دانشمندان مولکولی ساخته اند که به آنزیم مقاوم ساز در این ��بر باکتری حمله می کند.

 

این مولکول مقاومت ابر باکتری در برابر آنتی بیوتیک را معکوس می کند و به این ترتیب فرد می تواند از داروهایی استفاده کند که هم اکنون بلااستفاده هستند.

 

درهمین راستا بورس گلر از دانشگاه ایالتی اورگان می گوید: اکنون نمی توان از بسیاری از آنتی بیوتیک های معمولی و موجود استفاده کرد. همه باکتری ها نسبت به آن مقاوم هستند. بنابراین دو راه پیش رو داریم، یا باید داروهای جدید بساریم یا باید جلوی پیشروی باکتری را بگیریم.  

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه