مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 29 دی 1395 14:56. نور خورشید و امواج مغناطیسی به جهت یابی لاک پشتها کمک می کنند. مطالعات انجام شده روی 22 لاک پشت دریایی نشان داده است که تابش نور خورشید و امواج مغناطیسی ساطع شده از زمین می تواند به جهات یابی دقیق لاک پشت های دریایی کمک کند . به گزارش ایران انلاین به نقل از یاهو، دانشمندان ژاپنی پس از انجام آزمایش های زیاد روی لاک پشتهای دریایی به این نتیجه رسیده اند . " شیمادا " محقق پروژه بیان کرد تحقیقات انجام شده بین سالهای 2008 تا 2 ...

لاک پشتها چگونه جهت یابی می کنند

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 29 دی 1395 14:56


 اخبار علمی ,خبرهای علمی ,لاک پشت

نور خورشید و امواج مغناطیسی به جهت یابی لاک پشتها کمک می کنند

 مطالعات انجام شده روی 22 لاک پشت دریایی نشان داده است که تابش نور خورشید و امواج مغناطیسی ساطع شده از زمین می تواند به جهات یابی دقیق لاک پشت های دریایی کمک کند .

 

  به گزارش ایران انلاین به نقل از یاهو، دانشمندان ژاپنی پس از انجام آزمایش های زیاد روی لاک پشتهای دریایی به این نتیجه رسیده اند .

 اخبار علمی ,خبرهای علمی ,لاک پشت

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی ,لاک پشت

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی ,لاک پشت

 

 " شیمادا " محقق پروژه بیان کرد تحقیقات انجام شده بین سالهای 2008 تا 2014 میلادی روی 22 لاک پشت این موضوع را تائید می کند . هر لاک پشت دریایی پس از انجام تخم گذاری در ساحل دوباره به دریا باز می گردد . این مسیر برای بچه لاک پشتهای دریایی درون شن های ساحلی نیز به همان شکل است . آنها نیز بر اساس غریزه مسیر درست به سمت دریا را به خوبی طی می کنند و اگر شکار نشوند به آب می رسند .

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه