مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : پنج شنبه, 30 دی 1395 12:28. یک استارت آپ آمریکایی قلمی ساخته که هنگام استفاده رنگ جوهر آن تغییر می کند. این قلم با الهام از ویژگی تغییر رنگ پوست آفتاب پرست ساخته شده است. به گزارش ایسنا به نقل از نیو اطلس، این قلم که کاملیون پن نام دارد دوسال قبل معرفی شد. کاملیون پن که برای فعالیت های هنری به کار می رود، هنگام استفاده رنگ آن تغییر می کند. به عنوان مثال یک قلم کاملیون با جوهر سبز هنگام استفاده رنگ آن از سبز روشن به تیره تغییر می کند. اکنون شرکت ...

قلمی که جوهر آن تغییر رنگ می دهد

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 30 دی 1395 12:28


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,قلمی

.یک استارت آپ آمریکایی قلمی ساخته که هنگام استفاده رنگ جوهر آن تغییر می کند. این قلم با الهام از ویژگی تغییر رنگ پوست آفتاب پرست ساخته شده است.

 به گزارش ایسنا به نقل از نیو اطلس، این قلم که کاملیون پن نام دارد دوسال قبل معرفی شد. کاملیون پن که برای فعالیت های هنری به کار می رود، هنگام استفاده رنگ آن تغییر می کند.

 

به عنوان مثال یک قلم کاملیون با جوهر سبز هنگام استفاده رنگ آن از سبز روشن به تیره تغییر می کند. اکنون شرکت تولید کننده آن قلمی تولید کرده که رنگ آن به طور کامل تغییر می کند.

 

در قلم کاملیون تونرهای بی رنگ با جوهر پایه الکل ترکیب می شوند  همزمان با استفاده از قلم از نوک آن جوهر ترکیبی با رنگی ملایم خارج می شود. پس از مدتی استفاده به تدریج جوهر خالص که با الکل ��رکیب نشده از نوک قلم خارج می شود. به این ترتیب رنگ آن تیره تر می شود.

 

اما قلم های جدید که رنگ آن کاملا تغییر می کند حاوی دو مخزن رنگی متفاوت است. هنگام استفاده رنگ یکی از جوهر ها به نوک قلم می رسد و با رنگ جوهر دیگر که از قبل در آنجا جمع شده ترکیب می شود. در نتیجه هنگام استفاده رنگ آن تغییر می کند.

  

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه