مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : پنج شنبه, 10 دی 1394 10:43. به لطف یک قرص بالونی بلعیدنی افراد چاق می‌توانند بدون انجام عمل جراحی دردناک «بای پَس معده» اشتهایشان را کنترل کنند. به لطف یک قرص بالونی بلعیدنی به نام «اِلیپس» افراد چاق می‌توانند بدون انجام عمل جراحی دردناک «بای پَس معده» اشتهایشان را کنترل کنند. این بالون‌های کوچک را به‌صورت قرص معمولی می‌بلعند که به‌محض ورود به معده بادکرده و بخشی از فضای معده را اشغال می‌کنند و درنتیجه با ایجاد حس سیری و پر بودن کاربر حجم کمتری غذ ...

قرص‌های بالونی جایگزینی جدید برای عمل بای َپسِ معده + تصاویر

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 10 دی 1394 10:43


به لطف یک قرص بالونی بلعیدنی افراد چاق می‌توانند بدون انجام عمل جراحی دردناک «بای پَس معده» اشتهایشان را کنترل کنند.

 به لطف یک قرص بالونی بلعیدنی به نام «اِلیپس» افراد چاق می‌توانند بدون انجام عمل جراحی دردناک «بای پَس معده» اشتهایشان را کنترل کنند. این بالون‌های کوچک را به‌صورت قرص معمولی می��بلعند که به‌محض ورود به معده بادکرده و بخشی از فضای معده را اشغال می‌کنند و درنتیجه با ایجاد حس سیری و پر بودن کاربر حجم کمتری غذا خواهد خورد. پس از گذشت چند ماه هم بالون خراب و از بدن دفع می‌شود.

اخبار,اخبار علمی ,فناوریهای جدید


شرکت فناوری «آلوریون» در ماساچوست که خالق این قرص‌های جالب است درباره عملکرد این قرص‌ها می‌گوید: بالون‌ها درون کپسول‌هایی تعبیه شدند و لوله‌ای باریک به هر کپسول متصل است که به‌محض بلعیدن آن کپسول تجزیه  و بالون رها می‌شود. سپس ظرف ده دقیقه از طریق لوله ی متصل به بالون آن را تا 550 میلی‌لیتر با مایعی پر و لوله را قطع می‌کنند. همان‌طور که قبلاً ذکر شد پس از گذشت چند ماه بالون خراب و از طریق روده‌ها از بدن دفع می‌شود.

اخبار,اخبار علمی ,فناوریهای جدید

 

 اخبار  علمی  - باشگاه  خبرنگاران   

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه