مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : شنبه, 23 بهمن 1395 11:07. مطالعه جدید محققان نشان می دهد مغز فضانوردان در طول حضور در فضا تغییر شکل می دهد. به گزارش مهر، اسکن مغز فضانوردان قبل و بعد از اعزام به فضا نشان می دهد مغز آنها در طول ماموریت های فضای فشرده و منبسط می شود. به گفته محققان دانشگاه میشیگان، این یافته ها می تواند منجر به شناسایی شیوه های جدید درمان مشکلات سلامت که بر عملکرد مغز تاثیر می گذارند شود. این مطالعه شامل ۱۲ فضانورد بود که دو هفته را در فضا گذرانده بودند و ۱۴ نفر دی ...

فضا موجب تغییرشکل مغز فضانوردان می شود

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : شنبه, 23 بهمن 1395 11:07


 اخبار علمی ,خبرهای علمی ,فضانوردان

مطالعه جدید محققان نشان می دهد مغز فضانوردان در طول حضور در فضا تغییر شکل می دهد.

به گزارش مهر، اسکن مغز فضانوردان قبل و بعد از اعزام به فضا نشان می دهد مغز آنها در طول ماموریت های فضای فشرده و منبسط می شود.

 

به گفته محققان دانشگاه میشیگان، این یافته ها می تواند منجر به شناسایی شیوه های جدید درمان مشکلات سلامت که بر عملکرد مغز تاثیر می گذارند شود.

 

این مطالعه شامل ۱۲ فضانورد بود که دو هفته را در فضا گ��رانده بودند و ۱۴ نفر دیگر که ۶ ماه در ایستگاه بین المللی فضایی حضور داشتند.

 

MRI از مغز این فضانوردان نشان داد که همه آنها با افزایش و کاهش ماده خاکستری بخش های مختلف مغزشان روبرو بودند. هرچقدر طول مدت بودن در فضا طولانی تر بود، تغییرات در مغز بیشتر بود.

 

ریچل سیدلر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم مناطق وسیعی از حجم ماده خاکستری کاهش می یابد که با توزیع مجدد مایع نخاعی در فضا مرتبط است. از آنجائیکه نیروی جاذبه در فضا وجود ندارد تا مایعات در بدن به سمت پایین کشیده شوند، از اینرو به اصطلاح صورتی پف آلود در فضا ایجاد می شود. همین حالت منجر به تغییر موقعیت مغز یا فشردگی آن می شود.»

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه