علامت پیروزی و سرقت اثر انگشت. مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : یکشنبه, 26 دی 1395 13:40. محققان ژاپنی می‌گویند، نشان دادن علامت پیروزی در عکس‌ها می‌تواند منجر به دزدیده شدن اثر انگشت فرد شود. به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی بی بی سی ورلد، به گفته ایسائو اچیزن، از انستیتوی ملی انفورماتیک (NII) اگر نوک انگشتان شما به طور واضح در عکس افتاده باشد و نور عکس نیز زیاد باشد، کار بازسازی اثر انگشت ساده خواهد بود. با توجه به این که قفل بسیاری از موبایل‌ها با اثر انگشت باز می‌شود و به دنب ...

علامت پیروزی و سرقت اثر انگشت

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : یکشنبه, 26 دی 1395 13:40


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , سرقت اثر انگشت

محققان ژاپنی می‌گویند، نشان دادن علامت پیروزی در عکس‌ها می‌تواند منجر به دزدیده شدن اثر انگشت فرد شود.

به گزارش  ایرنا از پایگاه اینترنتی بی بی سی ورلد، به گفته ایسائو اچیزن، از انستیتوی ملی انفورماتیک (NII) اگر نوک انگشتان شما به طور واضح در عکس افتاده باشد و نور عکس نیز زیاد باشد، کار بازسازی اثر انگشت ساده خواهد بود.

 

با توجه به این که قفل بسیاری از موبایل‌ها با اثر انگشت باز می‌شود و به دنبال آن می‌توان به اپلیکیشن بانک‌ و سایر مسائل شخصی فرد دسترسی پیدا کرد، می‌توان خطرات احتمالی ناشی از لو رفتن اثر انگشت را پیش بینی کرد.

 

آقای اچیزن همچنین می‌گوید که برای کپی کردن اثر انگشت به تکنولوژی‌ چندان پیشرفته‌ای هم نیاز نیست و هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد.

 

**راه حل

اما اگر نگران لو رفتن اثر انگشتتان هستید، انستیتوی ملی انفورماتیک خبری دارد که می‌تواند تا حدی خیالتان را راحت کند. شما می‌توانید قبل از ژست گرفتن جلوی دوربین‌های عکاسان، لایه نازکی از پلاستیک را نوک انگشتانتان بچسبانید و خطر کپی شدن اثر انگشت را از بین ببرید.

 

البته برای رسیدن به این هدف باید 2 سال صبر کنید تا این محصول به بازار بیاید.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه