ساخت نخستین شهر شناور جهان در اقیانوس آرام. مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 29 دی 1395 14:40. نخستین شهر شناور جهان تا ۲۰۱۹ میلادی در اقیانوس آرام و نزدیک تاهیتی ساخته خواهد شد. به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، دولت پولینزی فرانسه با موسسه Seasteading قراردادی بسته تا عملیات ساخت این جزیره طی دوسال آتی آغاز شود. طرح های اولیه این جزیره بلندپروازانه به نظر می رسد اما موسسه Seasteading معتقد است شهرهای نیمه مستقل مکانی ایده آل برای آزمایش شیوه های جدید مدیریت دولتی و کشاور ...

ساخت نخستین شهر شناور جهان در اقیانوس آرام

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 29 دی 1395 14:40


نخستین شهر شناور جهان تا ۲۰۱۹ میلادی در اقیانوس آرام و نزدیک تاهیتی ساخته خواهد شد.

 به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، دولت پولینزی فرانسه با موسسه Seasteading قراردادی بسته تا عملیات ساخت این جزیره طی دوسال آتی آغاز شود.

 

طرح های اولیه این جزیره بلندپروازانه به نظر می رسد اما موسسه Seasteading  معتقد است شهرهای نیمه  مستقل مکانی ایده آل برای آزمایش شیوه های جدید مدیریت دولتی و کشاورزی هستند.

 

این شهر شناور برای آزمایش ایده های جدید مانند درمان بیماری ها، پاک کردن جو زمین و ثروتمند کردن فقرا به کار گرفته خواهد شد.  نخستین شهر شناور جهان روی شبکه ای از ۱۱ پایه مستطیل ساخته می شود. بنابراین می توان شهرها را با توجه به نیاز ساکنان کنار هم قرار داد.

 

بستری که این جزیره روی آن ساخته می شود از سیمان تقویت شده ساخته می شود که قدرت تحمل زیادی دارد. این شهر روی دریا شناور است اما قدرت استقلال قابل توجهی خواهد داشت.

 

یکی از نکات جالب این جزیره متشکل از چند شهر مجزای شناور آن است که اگر ساکنان یکی از جزیره ها با دولت مرکزی مخالف باشند می توانند با قایق به جزیره دیگری بروند. به این ترتیب دولت هر یک از این جزایر مجبور است برای حفظ شهروندان خود رقابتی عمل کند.

 

  فرانسه پولینز مجموعه ای از ۱۱۸ جزیره در جنوب اقیانوس آرام است.   

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , نخستین شهر شناور جهان

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , نخستین شهر شناور جهان

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , نخستین شهر شناور جهان

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , نخستین شهر شناور جهان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه