مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : دوشنبه, 04 بهمن 1395 14:06. مقامات استرالیایی اعلام کردند که در پی جایگزینی گذرنامه‌های کاغذی با یک فناوری بیومتریک هستند که توانایی شناسایی چهره‌ها، عنبیه و اثر انگشت را دارد. به گزارش ایسنا به نقل از گیزمودو، از سال 2020 میلادی مسافران بین‌المللی که به استرالیا سفر می‌کنند به گذرنامه نیاز نخواهند داشت. اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، مسافرانی که از کشورهای دیگر به استرالیا سفر می‌کنند، مانند مسافران داخلی به فرودگاههای این کشور وارد خواهند ...

جایگزینی فناوری‌های بیومتریک به جای گذرنامه در استرالیا

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : دوشنبه, 04 بهمن 1395 14:06


 اخبار علمی ,خبرهای علمی , فناوری‌های بیومتریک

مقامات استرالیایی اعلام کردند که در پی جایگزینی گذرنامه‌های کاغذی با یک فناوری بیومتریک هستند که توانایی شناسایی چهره‌ها، عنبیه و اثر انگشت را دارد.

 به گزارش ایسنا به نقل از گیزمودو، از سال 2020 میلادی مسافران بین‌المللی که به استرالیا سفر می‌کنند به گذرنامه نیاز نخواهند داشت.

 

اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، مسافرانی که از کشورهای دیگر به استرالیا سفر می‌کنند، مانند مسافران داخلی به فرودگاههای این کشور وارد خواهند شد.

 

هدف از انجام این کار این است که 90 درصد کارهای مربوط به چک کردن مسافران تا سال 2019 یا 2020 توسط دستگاه و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی صورت گیرد.

 

در حدود 94 میلیون دلار صرف راه اندازی این سیستم شده تا روند کار فرودگاهها کارآمدتر شود.

 

مقامات کشور استرالیا امیدوار هستند که یک برنامه آزمایشی از این سیستم را در ماه ژوئیه در فرودگاه کانبرا(پایتخت) راه اندازی کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه