جایزه 20 میلیون دلاری گوگل برای پرتاب فضاپیما به ماه. مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 06 بهمن 1395 16:09. شرکت گوگل در هفته جاری پنج گروه فینالیست مسابقه پرتاب فضاپیما به ماه را معرفی کرد. رقابت بین این گروه‌ها برای کسب جایزه 20 میلیون دلاری گوگل همچنان ادامه دارد. به گزارش ایرنا از گاردین، تلاش 10 ساله گوگل برای پرتاب فضاپیماهای بخش خصوصی به سطح ماه تا پایان سال 2017 میلادی به بار می‌نشیند. اکنون پنج گروه از شرکت‌کنندگان در مسابقه گوگل برای فرود آوردن یک فضاپیما در سط ...

جایزه 20 میلیون دلاری گوگل برای پرتاب فضاپیما به ماه

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 06 بهمن 1395 16:09


اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبارجدید

شرکت گوگل در هفته جاری پنج گروه فینالیست مسابقه پرتاب فضاپیما به ماه را معرفی کرد.رقابت بین این گروه‌ها برای کسب جایزه 20 میلیون دلاری گوگل همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا از گاردین، تلاش 10 ساله گوگل برای پرتاب فضاپیماهای بخش خصوصی به سطح ماه تا پایان سال 2017 میلادی به بار می‌نشیند. اکنون پنج گروه از شرکت‌کنندگان در مسابقه گوگل برای فرود آوردن یک فضاپیما در سطح ماه، در جریان رقابت باقی مانده‌اند و قرار است برای دستیابی به جایزه 20 میلیون دلاری گوگل، تا پایان سال 2017 میلادی این چالش دشوار را به انجام برسانند.

 

مسابقه Lunar XPRIZE که در سال 2007 میلادی توسط شرکت گوگل راه‌اندازی شد، در طول سال‌های گذشته شاهد تلاش گروه‌های متعددی از بخش خصوصی بوده است که سعی داشتند مقدمات پرتاب یک فضاپیما به ماه را فراهم کنند. در مرحله پیشین 16 گروه از شرکت‌کنندگان تا پایان ماه دسامبر سال 2016 میلادی مهلت داشتند تا قرارداد پرتاب راکت به فضا را با یکی از شرکت‌های ارائه کننده این نوع خدمات منعقد کنند و از بین آن‌ها تنها پنج گروه موفق به انجام این کار شدند.

 

شرکت گوگل در هفته جاری پنج گروه فینالیست این مسابقه را معرفی کرد و رقابت بین این گروه‌ها برای کسب جایزه 20 میلیون دلاری گوگل، همچنان ادامه دارد.

 

آخرین مرحله از این مسابقات شامل پرتاب موفقیت‌آمیز یک فضاپیما به کره ماه است که باید تا روز 31 دسامبر سال 2017 میلادی انجام شود. پس از پرتاب فضاپیمای بدون سرنشین به فضا، هریک از گروه‌ها باید تلاش کند تا از راه دور فضاپیمای خود را به سلامت روی سطح ماه فرود آورد، حداقل مسافتی به طول 500 متر را در سطح آن طی کند و تصاویر باکیفیتی را از سطح ماه به زمین مخابره کند. اولین گروهی که موفق به انجام این کار شود، برنده جایزه 20 میلیونی گوگل خواهد بود. 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه