مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 06 بهمن 1395 09:17. زیست شناسان اسپانیایی توانسته اند پوست انسان را با چاپگر سه بعدی بسازند. به گزارش مهر به نقل از تک رادار، زیست شناسان دانشگاه Carlos III de Madrid نمونه اولیه از یک چاپگر زیستی ساخته اند که می تواند پوست انسان تولید کند. به گفته محققان محصول این دستگاه را می توان در آزمایشات محصولات آرایشی و شیمیایی به کار برد. تولید پوست انسان به دلیل ساختار آن چندان ساده نیست. یک لایه خارجی آن را از محیط خارجی محافظت می کند. از سو ...

تولید پوست انسان با چاپگر سه بعدی

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 06 بهمن 1395 09:17


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی, پوست انسان

زیست شناسان اسپانیایی توانسته اند پوست انسان را با چاپگر سه بعدی بسازند.

 به گزارش  مهر به نقل از تک رادار، زیست شناسان دانشگاه Carlos III de Madrid نمونه اولیه از یک چاپگر زیستی ساخته اند که می تواند پوست انسان تولید کند. به گفته محققان محصول این دستگاه را می توان در آزمایشات محصولات آرایشی و شیمیایی به کار برد.

 

تولید پوست انسان به دلیل ساختار آن چندان ساده نیست. یک لایه خارجی آن را از محیط خارجی محافظت می کند. از سوی دیگر لایه داخلی آن کلاژن تولید می کند. این پروتئین خاصیت ارتجاعی و قدرت مکانیکی را به پوست می بخشد.

 

در فرایند تولید پوست مصنوعی برای مصارف صنعتی مواد اولیه را می توان از سلول های ذخیره شده در مقایس کلان استفاده کرد. محققان در این باره می گویند: ما فقط از ��لول ها و اجزای انسان برای تولید پوست استفاده کردیم. این پوست طبیعی است و کلاژن سازی نیز انجام می دهد.

 

اما برای خلق پوست برای یک فرد خاص، باید سلول های او را کشت کرد تا پوستی که تولید می شود قابلیت همخوانی با بدن فرد را داشته باشد. آلفردو بریساک از شرکت بیودان که در این پروژه همکاری داشته می گوید: این روش سبب می شود پوست به طور استاندارد و اتوماتیک تولید شود. در نتیجه فرایند ارزانتر خواهد بود.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه