تهدید داروهای افسردگی برای گونه‌های جانوری. مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : شنبه, 11 شهریور 1396 14:52. کارشناسان محیط زیست به شواهدی دست پیدا کرده‌اند که حاکی از وجود داروهای افسردگی در بافت مغز ۱۰ گونه مختلف ماهی در منطقه دریاچه‌های بزرگ در آمریکاست. به گزارش ایسنا، بررسی‌ها حاکی از آن است که افزایش فزاینده داروهای افسردگی در طبیعت تاثیرات مخربی بر محیط زیست دارد به گونه‌ای که شواهدی از وجود این داروها در بافت مغز ۱۰ گونه ماهی در منطقه "دریاچه‌های بزرگ" در مرز آمریکا و کانادا پ ...

تهدید داروهای افسردگی برای گونه‌های جانوری

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : شنبه, 11 شهریور 1396 14:52


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی, افسردگی

کارشناسان محیط زیست به شواهدی دست پیدا کرده‌اند که حاکی از وجود داروهای افسردگی در بافت مغز ۱۰ گونه مختلف ماهی در منطقه دریاچه‌های بزرگ در آمریکاست. 

به گزارش ایسنا، بررسی‌ها حاکی از آن است که افزایش فزاینده داروهای افسردگی در طبیعت تاثیرات مخربی بر محیط زیست دارد به گونه‌ای که شواهدی از وجود این داروها در بافت مغز ۱۰ گونه ماهی در منطقه "دریاچه‌های بزرگ" در مرز آمریکا و کانادا پیدا شده است.

 

به گفته کارشناسان وجود داروهای افسردگی در بافت مغز این جانوران نه تنها تنوع زیستی این منطقه را تهدید می‌کند بلکه می‌تواند تغییرات مضری را بر الگوی رفتاری ماهی‌ها داشته باشد.

 

این تیم تخصصی بین‌المللی همچنین اظهار داشتند: مصرف این ماهی‌ها خطری برای انسان‌ها به همراه ندارد اما لازم است اقدامات بیشتری انجام شود تا مواد شیمیایی حاصل از داروهای افسردگی پیش از آنکه به حیات دریایی آسیب وارد کند از فاضلاب جدا شود.

 

دیانا آگا، متخصص ارشد این مطالعه از دانشگاه بوفالو در آمریکا گفت: ذرات فعال موجود در داروهای افسردگی در مغز ماهی‌ها انباشته می‌شود و تهدیدی برای تنوع زیستی است و باید درمورد پیامدهای آن نگران بود.

 

به گزارش ساینس الرت؛ کارشناسان با بیان اینکه این داروها بر الگوی ماهی‌ها تاثیر می‌گذارد اظهار داشتند: در این مطالعه تغییرات رفتاری جانوران مورد بررسی قرار نگرفت اما تحقیقات دیگر حاکی از آن است که داروهای افسردگی بر الگوی رفتار تغذیه‌ای ماهی‌ها تاثیر می‌گذارد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه