مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 29 دی 1395 14:50. تحلیل های دانشمندان نشان می دهد خفاش های برزیلی از خون انسان تغذیه می کنند. به گزارش مهر به نقل از لایو ساینس، «دیفایلا اکائوداتا» (Diphylla ecaudata) که یک خفاش خون آشام است در جنگل های شمال شرق برزیل زندگی می کند. این حیوان یکی از سه گونه خفاشی است که فقط از خون تغذیه می کنند. در همین راستا دانشمندان همیشه تصور می کردند پرندگان تنها طعمه آنان هستند اما تحلیل های کود در این اواخر نشان داده آنها از خون انسان نیز تغذیه م ...

تغذیه خفاش های برزیلی از خون انسان

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 29 دی 1395 14:50


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی,خفاش های برزیلی

تحلیل های دانشمندان نشان می دهد خفاش های برزیلی از خون انسان تغذیه می کنند.

 به گزارش  مهر به نقل از لایو ساینس، «دیفایلا اکائوداتا» (Diphylla ecaudata)  که یک خفاش خون آشام است در جنگل های شمال شرق برزیل زندگی می کند. این حیوان یکی از سه گونه خفاشی است که فقط از خون تغذیه می کنند.

 

در همین راستا دانشمندان همیشه تصور می کردند پرندگان تنها طعمه آنان هستند اما تحلیل های کود در این اواخر نشان داده آنها از خون انسان نیز تغذیه می کنند.

 

به عقیده دانشمندان شاید یکی از دلایل تغییر ذایقه این خفاش ها آن باشد که شکار پرندگان در جنگل ها بسیار سخت شده، زیرا حضور انسان در این مناطق پررنگتر شده است.

 

به هرحال دانشمندان پس از تحلیل های کود بر روی ۷۰ خفاش در برزیل توانستند DNA طعمه های این حیوانات را شناسایی کنند. تحلیل آنها نشان داد خفاش ها از خون مرغ و انسان تغذیه می کنند.

 

خفاش های خون آشام که فقط در قاره آمریکا زندگی می کنند هر دو روز یکبار باید غذا بخورند.  

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه