دولت ترکیه در پروژه نوسازی سیستم آموزشی خود موسوم به "پروژه فاتیح" قرار است 10 میلیون تبلت آی پد به ارزش 4 میلیارد دلار برای دانش آموزان بخرد.


اخبار علمی - بمب خبری اپل در ترکیه

دولت ترکیه در پروژه نوسازی سیستم آموزشی خود موسوم به "پروژه فاتیح" قرار است 10 میلیون تبلت آی پد به ارزش 4 میلیارد دلار برای دانش آموزان بخرد.

بدنبال سفر چند ماه پیش عبدالله گل به مقر اپل در کالیفرنیا، مذاکره اولیه صورت گرفت و حالا قرارداد خرید از اپل به گفته منابع نزدیک به اپل، 4 میلیارد دلار ارزش دارد، نهایی شده و در سال 2014 باید بین 2 تا 2.5 میلیون آی پد راهی بازار ترکیه شود.

یکی از نکته های اصلی گفته شده توسط تیم کوک برای اعضای اپل در نامه تعطیلات کریسمس بحث "خبرهای بزرگ برای اپل و سهامدرانش" بوده که علاوه بر محصولات جدید، همین خبر عرضه بیش از دو میلیون آی پد در ترکیه است که می تواند سهام اپل و سهامدارانش را بسیار خوشحال کند.

بمب-خبری-اپل-در-ترکیه-1.jpg


تیم کوک قرار است برای افتتاح اولین فروشگاه اپل در مرکز تجاری Zorlu در استانبول ترکیه در سال 2014 راهی این کشور شده و جزییات فروش بیشتر و همکاری ترکیه با اپل را از نزدیک مورد بحث و بررسی قرار دهند.

پروژه فاتیح Fatih Project از فوریه 2014 به اجرا در می آید و در این پروژه مشق نوشتن و تکالیف سنتی جای خود را به تکالیف الکترونیکی می دهد و در مجموع 10.6 میلیون تبلت بین دانش آموزان توزیع خواهد شد.

گفتنی است در سفر تیم کوک به استانبول قرار داد همکاری به ارزش 4 میلیارد دلار بین ترکیه و اپل امضا خواهد شد.

اخبار علمی - خبر آنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه