مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : دوشنبه, 04 آبان 1394 22:00. محققان آژانس فضایی اروپا اعلام کرده‌اند که یک زباله فضایی ناشناخته در روز 13 نوامبر(22 آبان) با زمین برخورد می کند. این شی دومتری که هیچ اطلاعاتی از آن در دست نیست احتمالا در اقیانوس هند فرود خواهد آمد اما دانشمندان علاقه‌مند به شناسایی آن هستند. زباله‌های فضایی اشیاء مختلفی هستند که توسط انسانها به وجود آورده شده و در مدار زمین در حال گردش هستند. حالا اما یکی از این زباله‌ها که اطلاعاتی درباره آن به دست نیام��ه در مسیر ...

برخورد یک زباله فضایی با زمین در 22 آبان/شیء مرموزی که محققان در تلاش برای شناسایی آن هستند

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : دوشنبه, 04 آبان 1394 22:00


اخبار,اخبار علمی,زباله فضایی

محققان آژانس فضایی اروپا اعلام کرده‌اند که یک زباله فضایی ناشناخته در روز 13 نوامبر(22 آبان) با زمین برخورد می کند. این شی دومتری که هیچ اطلاعاتی از آن در دست نیست احتمالا در اقیانوس هند فرود خواهد آمد اما دانشمندان علاقه‌مند به شناسایی آن هستند.

زباله‌های فضایی اشیاء مختلفي هستند که توسط انسانها به وجود آورده شده و در مدار زمین در حال گردش هستند. حالا اما يكي از اين زباله‌ها كه اطلاعاتي درباره آن به دست نيامده در مسير زمين قرار گرفته است.


به گزارش واشنگتن پست،اين شي مرموز كه حالا نامش WTF1190F گذاشته شده اما حتمالا بدون آنكه كسي متوجه آن شود در اقيانوس هند و سواحل سريلانكا در روز 22 آبان فرود خواهد آمد. اين شيء مي‌تواند قطعه ای به جا مانده از یک موشک باشد که در یک ماموریت فضایی، مانند ماموریت سفر به ماه، بازمانده است.

برآورد می شود که تعداد زباله‌هاي فضايي دهها میلیون قطعه باشد و با توجه به سرعت حرکت آنها در فضا، امکان آسیب رساندن به ماهواره ها و سفینه های فضایی حتی توسط قطعات نسبتاً کوچک وجود دارد.

 

در يكي از موارد در هشتم تیر ۱۳۹۰ خطر برخورد یکی از این اشیاء به ایستگاه بین‌المللی فضایی به وجود آمد و در حالی که فضانوردان مستقر در ایستگاه در دو کپسول سایوز پناه گرفته بودند، شي ناشناخته از فاصله‌ای در حدود ۳۳۰ متری ایستگاه رد شد.

اخبار علمی - خبر آنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه