افزایش سه برابری مشتاقان سفر به مریخ در فراخوان جدید ناسا. مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : یکشنبه, 02 اسفند 1394 09:04. سازمان فضایی ناسا از دریافت نزدیک به 18 هزار و 300 رزومه از افرادی که مشتاق فضانورد شدن و سفر به مریخ هستند، خبر داد. به گزارش ایسنا، تعداد درخواست برای سفر در برنامه 2017 ناسا تقریبا سه برابر تعدادی است که در آخرین فراخوان استخدامی برای گروه 2012 ثبت‌نام کرده بودند. همچنین این تعداد رکورد 8000 نفر در سال 1987 را نیز پشت سر گذاشته است. چارلز بولدن، مدیر ناسا در ...

افزایش سه برابری مشتاقان سفر به مریخ در فراخوان جدید ناسا

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : یکشنبه, 02 اسفند 1394 09:04


اخبار فرهنگی,اخبار هنرمندان,سالار عقیلی

سازمان فضایی ناسا از دریافت نزدیک به 18 هزار و 300 رزومه از افرادی که مشتاق فضانورد شدن و سفر به مریخ هستند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، تعداد درخواست برای سفر در برنامه 2017 ناسا تقریبا سه برابر تعدادی است که در آخرین فراخوان استخدامی برای گروه 2012 ثبت‌نام کرده بودند. همچنین این تعداد رکورد 8000 نفر در سال 1987 را نیز پشت سر گذاشته است.

چارلز بولدن، مدیر ناسا در بیانیه‌ای اظهار کرد: من اصلا شگفت‌زده نشده‌ام که بسیاری از آمریکایی‌ها با پیشینه‌های مختلف قصد دارند به شخصه در سفر ما به مریخ مشارکت داشته باشند؛ اگرچه تنها تعداد محدودی می‌توانند از این فرصت بهرمند شوند.

طی یک سال و نیم آینده، یک گروه منتخب از میان درخواست‌کنندگان برگزیده شده و تنها نامزدهایی با شایستگی بالا برای مصاحبه در مرکز فضایی جانسون در هوستون دعوت خواهند شد.

در نهایت حدود هشت تا 14 فرد به انجام تمرینات لازم خواهند پرداخت. انتظار می‌رود که ناسا گروه جدید خود را در اواسط سال 2017 اعلام کند.

بازه زمانی برای ثبت‌نام از 14 دسامبر (23 آذر) آغاز شده و در روز پنج‌شنبه (29 بهمن) به پایان رسید و ناسا سپس رسانه‌ها را در جریان این برنامه قرار داد.

تمرینات نامزدهای منتخب شامل تمرکز بر راهپیمایی فضایی و کار گروهی و همچنین فرمان‌هایی به زبان روسی است.

افرادی که این تمرینات را به خوبی انجام دهند، به کارهای فنی در اداره فضانوردی جانسون گمارده خواهند شد. آن‌ها سپس برای سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی، سفر در فضاپیمای اوریون برای کاوش فضای عمیق یا یکی از دو فضاپیمای سرنشین‌دار در حال تولید – کپسول دراگون اسپیس‌ایکس یا فضاپیمای CST-100 Starliner بوئینگ – معرفی خواهند شد.

با بازنشسته شدن شاتل‌های فضایی ناسا، نیروهای فعال کنونی شامل 47 نفر است که در مقایسه این میزان در سال 2000 و در زمان اوج برنامه شاتل 149 نفر بود.

ناسا در درخواست استخدامی خود، خلبانان، مهندسان و سایر دانشمندان را به ثبت‌نام تشویق کرده است.

نامزدهای واجد شرایط باید ساکن آمریکا بوده و دارای حداقل مدرک کارشناسی در رشته‌های مهندسی، علوم، علوم رایانه یا ریاضیات به همراه سه سال تجربه حرفه‌ای یا حداقل 1000 ساعت به عنوان خلبان فرمانده هواپیمای جت باشند.

آن‌ها همچنین باید دارای تناسب بدنی بوده و یک آزمایش فیزیک فضانورد طولانی‌مدت ناسا را بگذرانند.

از زمان انتخاب هفت نیروی اولیه ناسا در سال 1959 به عنوان پروژه مرکوری که انسان را به مدار اطراف زمین ارسال کرد، بیش از 300 نفر به عنوان فضانورد در ناسا استخدام شده‌اند.

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه