مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : پنج شنبه, 07 بهمن 1395 08:25. محققان ادعا می کنند، ابرلیزی ابداع کرده اند که از هر لیزر دیگری از نوع خود 10 برابر قویتر است. به گزارش ایرنا از روزنامه ایندیپندنت، این لیزر با اوج قدرت بالا که توسط گروهی از محققان تاسیسات لیزر مرکزی انگلیس (CLF) و محققان طرح تحقیق وتوسعه دولتی جمهوری چک ( HiLASE ) ابداع شده است، دارای متوسط توان خروجی 1000 وات است که معیاری برای پالس های پر انرژی محسوب می شود. محققان نتیجه آزمایش های انجام شده بر روی این لیزر را موف ...

ابداع قویترین لیزر جهان

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 07 بهمن 1395 08:25


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , لیزر

 محققان ادعا می کنند، ابرلیزی ابداع کرده اند که از هر لیزر دیگری از نوع خود 10 برابر قویتر است.

 به گزارش ایرنا از روزنامه ایندیپندنت، این لیزر با اوج قدرت بالا که توسط گروهی از محققان تاسیسات لیزر مرکزی انگلیس (CLF) و محققان طرح تحقیق وتوسعه دولتی جمهوری چک ( HiLASE ) ابداع شده است، دارای متوسط توان خروجی 1000 وات است که معیاری برای پالس های پر انرژی محسوب می شود.

 

محققان نتیجه آزمایش های انجام شده بر روی این لیزر را موفقیت آمیز عنوان کرده و اظهار داشتند که این لیزر با اوج قدرت بالا از پتانسیل ایجاد تحول در مهندسی از قبیل سخت کردن سطوح فلزی، پردازش نیمه رساناها و مواد میکرو ماشین کاری برخوردار است.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه