مجموعه: اخبار علمی و آموزشی. تاریخ انتشار : شنبه, 21 اسفند 1395 12:07. دانشمندان مشغول انجام آزمایش هایی برای بررسی احتمال کشت سیب زمینی در شرایط جوی مریخ هستند. به گزارش مهر به نقل از اسپیس دیلی، مرکز بین المللی سیب زمینی(CIP) قصد دارد با انجام این آزمایش ثابت کند می توان سیب زمینی را در شرایط سخت در زمین نیز پرورش داد. این دومین مرحله از تلاش CIP برای ایده پرورش سیب زمینی در مریخ است. در مرحله نخست (فوریه ۲۰۱۶ میلادی) گیاهی غده ای درمحیطی خاص به نام CubeSat پرورش دادند. این محیط توسط مهند ...

آزمایش کشت سیب زمینی در مریخ

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : شنبه, 21 اسفند 1395 12:07


 اخبار علمی,خبرهای علمی, کشت سیب زمینی در مریخ

دانشمندان مشغول انجام آزمایش هایی برای بررسی احتمال کشت سیب زمینی در شرایط جوی مریخ هستند.

به گزارش مهر به نقل از اسپیس دیلی، مرکز بین المللی سیب زمینی(CIP) قصد دارد با انجام این آزمایش ثابت کند می توان سیب زمینی را در شرایط سخت در زمین نیز پرورش داد.

 

این دومین مرحله از تلاش CIP  برای ایده پرورش سیب زمینی در مریخ است.

 

در مرحله نخست (فوریه ۲۰۱۶ میلادی)  گیاهی غده ای درمحیطی خاص به نام CubeSat  پرورش دادند. این محیط توسط مهندسان دانشگاه UTEC در لیما و براساس طرح ها وراهنمایی های مرکز تحقیقاتی ناسا طراحی شده است.

 

در CubeSat محفظه ای از خاک و گیاه غده ای قرار داده می شود. این محیط طوری ساخته شده تا محیط خارجی بر آن تاثیری نگذارد و دمای محیط را با توجه به وضعیت مریخ در شب و روز کنترل می شود. همچنین شرایط مریخ اعم از فشار هوا، اکسیژن و دی اکسید کربن شبیه س��زی شده و حسگرهایی به طور مرتب این شرایط را کنترل می کنند. از سوی دیگر دوربینی نیز به طور زنده خاک را رصد می کند.

 

در این پروژه مشخص می شود آیا می توان سیب زمینی را در شرایط جوی مریخ پرورش داد یا خیر. همچنین با نتایج این پروژه می توان شیوه رشد و کشت سیب زمینی در بخش هایی از زمین با شرایط مشابه را بررسی کرد که هم اکنون تحت تغییرات آب و هوایی هستند.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه